Polecane kolumny bezprzewodowe do filmów i muzyki

Odkryj nowy wymiar rozrywki w swoim domu! Kup kolumny bezprzewodowe, które sprawdzą się w kinie i muzyce i zapomnij o uciążliwych kablach i skomplikowanych ustawieniach. Teraz możesz cieszyć się doskonałym dźwiękiem i zachować estetykę wnętrza bez trudu.

Polecane kolumny bezprzewodowe do filmów i muzyki

Kompletny zestaw kina domowego gwarantuje niesamowite przeżycia odbierane niemal wszystkimi zmysłami. Nie każdy ma jednak możliwość lub nie chce rozstawiać wielokanałowych systemów kolumn. W systemie stereo też się da uzyskać świetną jakość dźwięku, a kolumny aktywne to nie tylko minimalistycznie wyglądające rozwiązanie, ale także umożliwiające łatwą konfigurację z TV czy projektorem. Brak plączących się kabli w systemach audio ma swoje niepodważalne zalety. Bezprzewodowy system to łatwiejsze ustawienie poszczególnych elementów zestawu audio, wygodniejsze użytkowanie i co najważniejsze – prosty sposób na zachowanie estetyki wnętrza. Podłączenie bezprzewodowych głośników nie jest trudne. Zależy od stopnia skomplikowania wybranego systemu. Ale które kolumny bezprzewodowe będą najlepsze?

Istotne parametry kolumn bezprzewodowych

Dobre bezprzewodowe głośniki w kinie domowym to gwarancja doskonałych doznań sensorycznych. Oglądanie filmu lub słuchanie koncertu na najlepszym sprzęcie audio to przyjemność! Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kolumn, to zwróć uwagę na istotne parametry. Ważne jest, czego oczekuje się od zestawu.

  • Łączność bezprzewodowa Wi-Fi z możliwą integracją do smart home przez Apple AirPlay, Google Chromecast, ROON Ready, w tym też możliwy zasięg łączności bezprzewodowej przez Bluetooth czy aplikacje Spotify, Qobuz i Tidal.
  • Pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości słyszalny dla ludzkiego ucha. Im niższa wartość dolnej granicy pasma, tym dźwięki mogą być pełniejsze z bardziej wzbogaconym basem. Jeżeli kolumny nie mają takiego zasięgu, to można wyposażyć się w bezprzewodowy subwoofer dla osiągnięcia pożądanego efektu. W takim rozwiązaniu można zmieniać też ustawienia suba, aby pracował z większą mocą i schodził niżej przy filmach, a uzupełniał niskie częstotliwości w muzyce.
  • Typ i liczba wejść. Poza łącznością HDMI, ważne mogą być również wejścia Phono/Line analogowe, analogowy minijack, USB czy optyczny Toslink.
  • Wymiary kolumn i design to zwykle istotne kwestie dla każdego użytkownika poszukującego systemu audio. Im większe pomieszczenie, tym większe głośniki się w nim zmieszczą. Nie da się ukryć, że dla wielu osób liczy się estetyczny wygląd. Warto sprawdzić typ obudowy i opcjonalne warianty kolorystyczne. Głośniki bezprzewodowe w takim systemie można z powodzeniem dopasować do aranżacji wnętrza.

Modele kolumn bezprzewodowych do filmów i muzyki polecane przez naszych ekspertów

Poniżej znajdziesz propozycje dobrych kolumn bezprzewodowych, które pokażą swój pełen potencjał zarówno w muzyce, jak i przy filmach. Nie każdy głośnik może odpowiadać twoim potrzebom. Dobór systemu audio to kwestia subiektywna!

  • KEF LS50 Wireless II – to sprzęt audio, który został doceniony przez krytyków. Ten aktywny bezprzewodowy system kolumn gwarantuje charakterystyczny dla produktów KEF dźwięk. Aplikacja KEF Connect to intuicyjne ustawienia akustyki i dźwięku, co zapewnia doskonałe brzmienie i wrażenia słuchowe. LS50 Wireless II pozwala na dostęp do ulubionych platform streamingowych. Wejścia HDMI, analogowe, optyczne i koncentryczne, a także możliwość połączenia z Bluetooth, gwarantują synchronizację kolumn z telewizorem, gramofonem lub odtwarzaczem CD. Użytkowanie sprzętu jest intuicyjne, dlatego to idealny wybór dla mniej wtajemniczonych melomanów. Aplikacja KEF Connect prowadzi użytkownika przez konfigurację systemu i sterowanie.

Kolumny KEF sprawdzą się w większych przestrzeniach. Głośniki zostały wyposażone w rewolucyjny system Metamaterial Absorption Technology (MAT). To złożona struktura labiryntowa, w której każdy kanał pochłania określoną częstotliwość. W efekcie kolumny są w stanie wyeliminować nawet 99% zniekształceń i emitują czysty głęboki dźwięk.

  • Klipsch The Sevens to aktywne kolumny podstawkowe. Nie zajmują we wnętrzu wiele miejsca, ale gwarantują wysokiej jakości dźwięk, który wypełni całe pomieszczenie. Są wyposażone w złącze HDMI ARC, pozwalając na proste połączenie z TV lub projektorem. Wbudowany wzmacniacz zapewnia odpowiednią moc wyjściową. Kolumny Klipsch The Sevens wyposażone są w 1-calowy tytanowy głośniki wysokotonowy i  6,5-calowy głośnik niskotonowy o długim skoku. Głośniki mają typy połączenia Bluetooth® 5.0, optyczne Toslink, RIAA/RCA, analogowe 3,5 mm minijack, USB-DAC, dlatego można je bez problemu połączyć z wieloma źródłami.

Aplikacja Klipsch Connect ułatwia dostosowanie dźwięków, ich korekcję, kontrolowanie głośności subwoofera i rozmieszczenia głośników. Do dyspozycji masz intuicyjnego wirtualnego pilota.

 

Szukasz najlepszych głośników bezprzewodowych do kina domowego, ale mnogość rozwiązań na rynku nie pomaga ci w dokonaniu wyboru? Skonsultuj z nami, pomożemy ci wybrać najlepsze rozwiązanie z oferty naszego sklepu audio!